top of page

Dzen House

Автори: Shovk Studio
Студiя: Shovk Studio
Контактний телефон:
+38 093 750 73 70
Пошта: shovkstudio@gmail.com
Micто: Kyiv (UA)
Площа: 117 м
Рік реалiзацii: 2024
Фото: Yevhenii Avramenko

Dzen House - будинок для людей, які прагнуть спокою і гармонї з природою та всесвітом коли знаходяться вдома. В архітектурі і деталях прослідковуються відсилки до японських традицій, зокрема нависаюча покрівля з видимими конструкціями, облицювання фасаду деревом якісугі, компактне планування та зона татамі на другому поверсі.

Перший поверх це спільний простір кухні і вітальні, в центрі якого розташоване функціональне ядро будинку - сходи, санвузол і технічні приміщення. Таке рішення з одного боку робить кухню і вітальню дещо ізольованими одне від одного, а з другого створює ефект єднання і перетікання просторів. Крім того, завдяки можливості ходити з кухні в вітальню і навпаки навколо центрального ядра, простір ніби стає більш компактним з точки зору зручності і оптимальності маршрутів, а з точки зору сприйняття стає більш просторим, майже безкінечним.

Всередині і ззовні перший поверх будинку оздоблено грубою штукатуркою «мазанкою», характерною для традиційної української сільської хати. Взагалі поєднання українських та японських традиційних мотивів в деталях утворює чудернацький культурний мікс.

Поруч з будинком знаходиться мальовничий хвойний сад, тож ми зробили панорамні вікна в усіх зонах, де будуть проводити час мешканці. Наприклад в вітальні - великі безрамні вікна від підлоги і майже до самої стелі, завдяки якими створюється ефект єднання інтер’єруі із природою.

Другий поверх - невисокий, мансардний, щоб не обтяжувати і не затіняти подвір’я. Облицьований всередині березовою фанерою, листи якої наші майстри вишліфували до ідеальної гладкої поверхні та підігнали стик в стик. А ззовні деревиною якісугі.

Тут розташовано дві спальні, кабінет і простір для відпочинку та медитації з круглим вікном і татамі, а також санвузол і технічне приміщення.

Господарська спальня компактна, більше половини її площі займає приземлене ліжко-подіум під великим безрамним вікном.

Зона татамі - місце для чаювання та споглядання крізь кругле вікно крапель дощу, що спадають з крокв нависаючої покрівлі.

Окрім затишку і візуального комфорту будинок дарує своїм мешканцям здоровий мікроклімат і надзвичайно високий рівень комфорту. Бетонна підлога першого поверху акумулює і мʼяко віддає тепло від розведеного в ній контуру опалення, зігріваючи в першу чергу ноги мешканців і не перегріваючи повітря на рівні голови. Приточно-витяжна система вентиляції подає свіже повітря необхідної температури в кожне приміщення, тому тут завжди легко дихається.

Дуже важливий об’єкт в будинку - це камін. Він розміщений майже в самому центрі вітальні неподалік від панорамного вікна, для того щоб мешканці могли одночасно споглядати вогонь і насолоджуватись виглядом на сад. Це особливо приємно, коли на вулиці прохолодно та йде дощ або сніг. Також, завдяки місцю розташування, камін здатен досить ефективно опалювати обидва поверхи. Нержавіюча труба комину проходить крізь спальню - вона прогріває кімнату та служить декоративним елементом інтер’єру.

Dzen House - це будинок для людей, які шукають спокій та гармонію з природою та всесвітом, перебуваючи вдома. В архітектурі та деталях видно відтінки японських традицій, зокрема, навісна покрівля з видимими конструкціями, облицювання фасаду деревом якісугі, компактне планування та зона татамі на другому поверсі.

На першому поверсі розташований спільний простір кухні та вітальні, в центрі якого розміщене функціональне ядро будинку - сходи, санвузол та технічні приміщення. Таке рішення робить кухню та вітальню дещо ізольованими одне від одного, але створює ефект єднання та перетікання просторів. Крім того, завдяки можливості переміщення з кухні в вітальню і навпаки навколо центрального ядра, простір здається більш компактним і зручним для переміщення, а з точки зору сприйняття - більш просторим і безмежним.

Як всередині, так і ззовні, перший поверх будинку оздоблено грубою штукатуркою "мазанкою", характерною для традиційної української сільської хати. Поєднання українських та японських традиційних мотивів в деталях створює чудовий культурний мікс.Недалеко від будинку розташований мальовничий хвойний сад, тому ми використали панорамні вікна в усіх зонах, де проводять час мешканці. Наприклад, у вітальні - великі безрамні вікна від підлоги до стелі, що створюють ефект єднання інтер'єру з природою.

Другий поверх - невеликий мансардний, щоб не перевантажувати та не затіняти подвір'я. Всередині облицьований березовою фанерою, листи якої наші майстри вишліфували до ідеальної гладкої поверхні та підігнали стик в стик. . Ззовні використано деревину якісугі. Тут розташовані дві спальні, кабінет, простір для відпочинку та медитації з круглим вікном і татамі, а також санвузол та технічне приміщення. Господарська спальня компактна, більше половини її площі займає приземлене ліжко-подіум під великим безрамним вікном.

Зона татамі - це місце для чаювання та спостереження за краплями дощу, що спадають з нависаючої покрівлі через кругле вікно.

Крім затишку і візуального комфорту, будинок забезпечує своїм мешканцям здоровий мікроклімат і високий рівень комфорту. Бетонна підлога першого поверху акумулює тепло від розведеного в ній контуру опалення, зігріваючи ноги мешканців і не перегріваючи повітря на рівні голови. Приточно-витяжна система вентиляції подає свіже повітря необхідної температури в кожне приміщення, що забезпечує комфортне дихання.

Особливий акцент в будинку - камін, розташований майже в самому центрі вітальні поруч з панорамним вікном, щоб мешканці могли насолоджуватися вогнем і видом на сад одночасно, особливо в холодну погоду. Місце розташування каміну також дозволяє ефективно опалювати обидва поверхи. Нержавіюча труба комину прокладена через спальню, що не лише нагріває кімнату, а й створює декоративний елемент інтер'єру.

bottom of page