top of page

SMART25

Автори: Терех Марта,
Рошко Марта
Назва компанії:
Студія дизайну інтер'єру Terra 17
Контактний телефон:
+380636836368 – Марта
Пошта: terra17.design@gmail.com\
Рік реалiзацii: 2023-2024 рр
Місце створення проекту: Львів
Площа: 25 м кв.
Фотограф: Misha Lukashuk

Цей проєкт став справжнім викликом, адже перед нами постало не просте завдання: не лише вмістити все необхідне для життя на площі 25 метрів квадратних, але й врахувати історію та конструктивні особливості приміщення. Ми дуже трепетно ставимось до такого типу проєктів, адже найголовніше тут – не зіпсувати його автентику.

SMART25 - родинне житло замовника та належить до старого фонду. На жаль, від початку існування будинку там не було необхідних умов для комфортного проживання: душова кабіна знаходилась на кухні, в санвузлі не було навіть рукомийника, а також бракувало вентиляції. Тому ми почали роботу з розробки планування та внесення змін в інженерні комунікації. В першу чергу потрібно було впровадити більш технологічні рішення, та наблизити це приміщення до стандартів комфорту сучасної людини.

При проєктуванні дотримувались принципу — залучити кожен сантиметр. Таким чином ми отримали декілька зон: передпокій, два санвузли, кухню з напівбарною стійкою, вітальню, робоче місце, та спальню.

Навпроти входу знаходиться дзеркальна стіна з дверима в санвузол, котра візуально розширює вхідну зону. Поруч розташовано мінігардероб та тумбу для взуття.

Оскільки квартира на першому поверсі – вдалось розмістити повноцінний санвузол з рукомийником, душовою та рушникосушкою – в кабінці серед житлової кімнати. . Для того, щоб у ванну потрапляло денне світло – верх стін санвузла, по периметру було викладено зі склоблоків. над гардеробною шафою завершується ряд зі склоблоків, і складається враження що вони змуровані над нею – проте під ними надійний металевий каркас. Гардеробна разом з санвузлом формує нішу для спальні – все прораховано таким чином, щоб вмістити повноцінне ліжко. Спальню, за бажанням, можна закрити шторою. Кухня вийшла достатньо простора, в неї вмістили всю необхідну техніку, а бічна стінка кухні залучена як гардероб для вхідної групи. Барна стійка відділяє зону приготування їжі від вітальні, її доповнили дизайнерські напівбарні стільці. У вітальні помістили комфортний диван та столик, який трансформується — щоб за потреби використати додаткове місце для сидіння Поряд зі стелажем для ТВ знаходиться робоче місце.

Щоб підкреслити автентичність приміщення — ми залишили заокруглення при стелі, притаманне тому періоду. Також відреставрували світильник, який вже припав слідами часу і таким чином залишили рідний елемент вже в оновленому просторі.

В дизайні дотримувались принципів ергономіки та функціональності. Світлі кольори на стінах та стелі переважають, та для розбавлення було додано акцентний колір та світле дерево. Скло, дзеркала — як інструмент для візуального розширення приміщення та можливості пустити більше світла у квартиру. При формуванні концепції надихалися ідеями конструктивізму, оскільки сам будинок побудований в цей період. Тому в дизайн було внесено чіткі мінімалістичні геометричні форми, та інші атрибути стилістики.

Щодо матеріалів було прийнято рішення використовувати бюджетний сегмент, проте не нехтувати практичністю та довговічністю – ніяких одноразових меблів, адже це запорука вдалої інвестиції в ремонт та розумного використання ресурсів.


Насамкінець, дизайн повинен бути чесним, спроєктованим із врахуванням контексту та сприяти успішній реалізації. В ньому має міститись ґрунтовний комплексний підхід, завдяки котрому буде можливо не лише покращувати житлові умови для мешканців, але й зберегти історію приміщення, не оминаючи соціальну складову та питання естетики.

bottom of page